Jako Robinson....

12. červenec 2016 | 13.08 |

"Na Rusáku je už pár dní hezky zbarvený kohout, sedává na stromě, ten by se ti líbil"  - řekla mi nedávno Jarča. " Děláš si srandu, co by tam dělal? Jak by se tam asi dostal, a zrovna na hřbitov !"  Ten Rusák je vojenský hřbitov z 1. světové války, takový ostrůvek stromů v lukách, za naší vesnicí. "No fakt tam je, přijď se podívat a uvidíš", povídá Jarča. Že je to pravda, že se tam s podivem a tak  opuštěný zabydlel, je důkazem tady ten obrázek, který mi Jarča poslala. Ona má Rusák v lukách za zahradou, a tak má přehled,  denně tam okolo chodívá i zvečera, se svým psem na procházku.

kohout žijící na Rusáku

Tak to je on, ten Robinson ! Sedí tam na lípě jako ztroskotanec, a žádný Pátek na obzoru... Mně ho je líto, je tam  jako ve vyhnanství,  že ho liška ještě neodnesla, čím se asi živí? Žádné zrno na obzoru, žádná kapka vody!

Rusák a východy slunce 024Rusák a východy slunce 031

velikonoce 020

Sluníčko zapadá za obzor , a v háječku na jedné větvi už  sedí smutný a opuštěný kohout . Přečká noc, a co bude zítra? Co na něj čeká, kdoví? Do těch míst přijdou různí lidé, někdo ho chtěl asi ulovit, říkala Jarča, že už to krásné barevné peří na ocase nemá. Život má krušný, jako ten Robinson......

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Jako Robinson.... inenaso (nena) 13. 07. 2016 - 06:30
RE(2x): Jako Robinson.... adil 13. 07. 2016 - 13:05
RE: Jako Robinson.... jarmila* 13. 07. 2016 - 13:29