Tak jenom koukám....

22. srpen 2012 | 14.48 |

před verandou

Léto se blíží do finiše, v posledním týdnu byl takový hic, že všechny ty kytky povadlé byly a já je musela pořád zalévat.  To vedro bylo chvílemi vražedné ! A v záhonech zeleniny půda jak mlat, no, snad si to nějak poradí. Koukám, fazolky narostly, víc než bych chtěla, tak ohnout hřbet a všechny je otrhat.  Sedím si ve stínu pod altánem, mísu fazolek před sebou, a chystám se je očistit.  Obloha modrá, sluníčko hřeje víc než dost, kouknu vlevo, kouknu vpravo, před sebe, za sebe, všechny jabloně na naší zahradě jsou jablíčky obtěžkané. A pod borovicí, tam on je nejraději,pěkně na slunku hoví si Max.  A ticho je kolem a najednou RUP !  Tak jenom koukám - jéje, větev se zlomila, zničehonic, vždyť ani větřík nezafoukal !  Jo, holka, s tím musíš počítat, copak ta větev tu váhu udrží ? A proč se odlomil zrovna tenhle stromek, když je na něm úroda poprvé? Asi před čtyřmi lety ho dědouš přerouboval, těšila jsem se na ta jablíčka nové Melodie. Vím, že správný sadař včas jablíčka protrhá, když je jich na stromě moc. A to se u nás nedělá....

siesta chlupáčova

zlomená větev

A  ovoce bude, a bude ho moc, zas budu sušit křížaly, nudit se rozhodně nebudu, a za pár dní i slívy budou, sladké, šťavnaté, masité..

blumy

malovaná jablíčka

jablka

A tak nevím, asi je pravda, komu se nelení, tomu se zelení......

Dnes ráno se od Ještědu přivalila černota, vítr ji přihnal velkou sílou a za chvíli liják hned do oken bubnoval. A jéje, vítr ! Že zas něco zlomí, vkrádá se ke mně obava....

když leje

Naštěstí nezlomil, uf, to jsem si oddychla. Jenže vylezu z domu, pár květníků s kytkami po zemi poválených,i ten oleandr ve kbelíku, i metrová tůj v těžkém buclatém květináči...no, tedy, ten vítr měl sílu, ale nic se mi nerozbilo ! Všechno posbírám a vrátím zpátky, seberu hlínu vysypanou a jak se tak koukám od domu, tohle jsem náhodou spatřila..

síla větru

Tak běžím pro foťák, to musím "blejsknout", ten vítr mi až do větví odfouknul podmisku, jakoby mu to nestačilo, tak za svou prací ještě tuhle tečku udělal !

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Tak jenom koukám.... jarmila 22. 08. 2012 - 15:08
RE: Tak jenom koukám.... inenaso 22. 08. 2012 - 16:17
RE(2x): Tak jenom koukám.... adil 22. 08. 2012 - 23:06
RE: Tak jenom koukám.... jarča n. 23. 08. 2012 - 08:08
RE(2x): Tak jenom koukám.... newold®blbne.cz 24. 08. 2012 - 08:08
RE: Tak jenom koukám.... newold®blbne.cz 24. 08. 2012 - 08:04