Štrůdlík a hvězda...

16. únor 2011 | 14.05 |

" Haló, haló, jste zejtra doma?  ozvala se včera švagrová Kristýnka,  jasně, že jsme,  - tak můžu přijet ?" "Těšíme se, přijeď, pokecáme, upeču štrůdl " hned  si plánuju..."Tak připrav hvězdu, spolu si zahrajem " povídá Krista, ta dobrá duše ví, že tuhle stolní hru doma nikdo se mnou hrát nechce, i kdybych na kolenou prosila...Možná až vnuci povyrostou, tak je to naučím a pak bábrle bude mít soupeře, jak sokola bystrého, no uvidíme. Tak pekla jsem štrůdl, hned čtyři nohavice, to aby i na ostatní doma zbylo, recept je snadný, možná ho znáte, a kdyby snad ne, tady je:

Vezmu pytlík hladké mouky, přes půlku odsypu do mísy, špetku soli, rozklepnu 2 vejce, pocákám 2 lžícemi octa,  postupně přileju asi 2 dcl studené vody a přidám kostku změklého tuku a vše pěkně dohromady zpracuju. Těsto je dobré nechat v chladu odpočinout, aspoň 2 hodiny.  Dřív jsem používala 100% tuk/Omega/, ale jde to se Slunou, Herou, prostě s tukem na pečení. Povrch ani nemašluju, nemastím a nádivku z jablíček znáte, to už psát nemusím.

štrůdl

Taková docela rychlovka. Dva už jsou hotové, dva ještě v troubě.

zahrajem si

A Kristýnka už může přijít, i hvězdu jsem nachystala, a ještě tři kávy uvařit zbývá, pro dvě babči hráčky a dědouše jednoho, ten na štrůdlík těší se nejvíc...Já budu se snažit, přece chci vyhrát, jak silná jsem v kramflecích, no uvidíme....

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Štrůdlík a hvězda... nena 16. 02. 2011 - 14:12
RE: Štrůdlík a hvězda... hospodynka 16. 02. 2011 - 14:42