Drobečky z dnešního dne.

8. listopad 2016 | 23.11 |

Každý den, i když se mi zdá, že v té dlouhé řadě za sebou jsou docela stejné, tak  se pokaždé  rozdrobí na tolik různých běžných činností, ale nic zvláštního se neděje, co bych ve svém věku ještě chtěla ? No, chtěla bych,  o tom si však  nechám jenom zdát, jo, kdyby se mi to aspoň ve snu zdálo, ale ty moje sny  jako  naschvál,mi  vůbec  žádnou radost nenesou...A co se zdá, je jenom sen, žádná realita a tohle z těch drobečků  dnešního dne je skutečnost....

Nahoře, na vrcholcích kopců dnes bylo už lehce pocukrováno, a já měla venku ještě rozkvetlé fuchsie, pořád jsem s jejich úklidem  na sklepní okno otálela, ale už na ně došlo ! Já je obrala jako ten holič , pomalu na ježka !

Malá ukázka jedné z nich před sestřihem.

SAM_2943

Venku ani ne 5 st. a tak  s nimi šup do skleníku jako do oficíny, tam bylo o něco tepleji a už to jelo...Kvítečka dolů, listí také, až mi jich bylo líto,ale s  jejich přezimováním jiná možnost není. Dělám to takto rok co rok.

A jak jsem řádila ve skleníku,  za plotem soused s košíkem !  Byl jsem naposled, už bude mrazivo - povídal a já jen koukala co jich našel. "Ty mě dráždíš, viď?" řekla jsem, "a můžu si je aspoň cvaknout ?"  Tak tady jsou, a fakt jsou letos poslední, i když té Líhy o kousek dál je tam požehnaně, jenže z té žádná smaženice nebude.

SAM_2939

A ještě jeden drobeček z dnešního dne sem dávám,  tenhle stromek je zatím tak trochu záhadou, ale já na to přijdu, to chci a musím!

léto 2016  SAM_2935

Ten mi vyrostl ze semínka a je to stromek Terezčin. Byl vysoký sotva 20 cm, když jsem ho vloni, 5.5. v den jejího narození do země vsadila. Až jednou nebudu, bude tu strom, živá památka na babičku, doufám...

Jen ještě přesně nevím, nemám potvrzeno, zda je to Svítel /jasanovec latnatý/ jak se laicky domnívám. Ale už  na tom objasnění konečně pracuju, přece to nevzdám !

říjen 2016

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Drobečky z dnešního dne. inenaso (nena) 09. 11. 2016 - 06:35
RE(2x): Drobečky z dnešního dne. adil 09. 11. 2016 - 16:44
RE: Drobečky z dnešního dne. myfantasyworld 10. 11. 2016 - 13:14