"Domácí péče".

2. říjen 2016 | 15.07 |

Že bych měla dobrou vyhlídku do budoucna? Ne, že bych si přála, být nemohoucí a aby o mne musel někdo doma pečovat....to tedy určitě ne, nic takového si nebudu přivolávat ! Ale dneska mne pobavila teprve  sedmnáctiměsíční vnučka, to jsem tedy koukala!  A v trošku jiném provedení pečovatelského úkonu se to opakuje, inu, přece jen  jí v dušičce klíčí kus ženské, klíčí  semínko s opatrovatelskými sklony, kdo ví ?

2Takhle jsem přistihla jejího brášku už před šesti  lety, to ani nevěděl, že se dívám, tak byl tou činností zaujatý. Mazal si koleno fest, aby ne, když vídal svou babičku že to také dělá ! Přišla mu do ruky naštěstí jenom ta indulona a žádné jiné "mazadlo" co jsem měla na své rozvrzané klouby.

Dnes ráno stojím a tlachám se svou snachou a jeho malá sestřička ke mně přijde, tou svou dětskou mluvou cosi brebentí a až nad koleno mi vyhrne nohavici. . A trefila se přesně, na koleno s dlouhou jizvou a jizvu přejela svým prstíčkem. V  druhé ručce zavřený kelímek s maminčiným krémem -  nechceš to kolínko namazat babičko? - říkal její pohled....

Tak to mě opravdu pobavilo,  to je jasná věc, že už od útlého věku jsou dětičky mimořádně všímavé a zvědavé.

Tak už si můžeme jenom přát, aby jim ta všímavost a snaha svým bližním pomáhat vydržela napořád....

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: "Domácí péče". hroznetajne 02. 10. 2016 - 16:13
RE: "Domácí péče". myfantasyworld 03. 10. 2016 - 19:57