Co jsem si přečetla.

28. září 2016 | 00.17 |

101_6439Tato kniha mne tak zaujala, že jsem ve volných chvilkách těch 440 stránek  během necelého týdne přečetla. Můžete namítnout - to je toho, aby ne,  když jsi stále doma, nemáš co na práci ! Opak je pravdou, skutečně nelenoším, pouze jsem už pomalejší a tak nestíhám... Ale zpátky ke knížce.

Autorka  Barbara Woodová v ní poutavě líčí příběh dívek z bohaté a rozvětvené egyptské rodiny, které v poutech islámu a hluboce zakořeněných rodových tradic bojují za své právo na štěstí a vlastní životní cestu. Přes dobrodružství a tragedie, které následovaly po jejich útěku od rodiny se jim přece jen podaří najít vlastní indentitu nejen v práci, ale i v lásce.

 Citace slov  z Koránu - opsáno z úvodu knihy

Ženy se budou těšit právům, jež ale samy musí dodržovat,

ačkoliv muži budou nad ženy.

Co k tomu dodat víc?  Když si tu knihu přečtete, posoudíte sami....

101_6441

A ještě jednu knížku - Růže v zimě,  jsem přelouskala velice rychle, a proti té předchozí jde o barvitě dramatický milostný příběh dívky Erienne, kterou její otec za splacení vysoké částky prohrané v kartách, ve veřejné dražbě výhodně provdá tomu, kdo nabídne víc.  Získá ji záhadný lord Saxton, který pod nasazenou maskou skrývá pohnutou minulost svého rodu, na scéně se objevuje i jistý Christopher Seton, do něhož se nakonec zamiluje. A vyjde najevo, že je to jeden a týž.  Tak trochu jako v "červené knihovně", skončí to dobře.

Kdo růži v zimě uhlídal, ten může věřit, doufat dál,

že láska, již kdys vítr svál,

zas rozkvete to ráno.

Bylo to takové oddychové čtení plné dramatických prožitků hrdinky Erienny, s lehkým nádechem romantiky, co čtenáře - hlavně ženy, přenese do prožitku děje a při četbě odpoutá od reality.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Co jsem si přečetla. jarmila* 29. 09. 2016 - 10:09