Co odnesl čas....

22. leden 2016 | 15.33 |

Do města nejezdím často, ale když musím, jdu na zastávku  včas.  Nemám to naštěstí daleko,  ale kdysi jsem autobus dost často dobíhala, to když jsem jezdila do práce.  To odnesl čas, jen zastávka MHD je pořád na tom stejném místě, čekárna bývala nevzhledná a plechy na stříšce v poryvech větru vždycky tak rachotily, že měl člověk strach,  že  vítr tu střechu odnese. Už delší čas tu máme čekárnu novou, moderně prosklenou a i s lavičkou. Aby ne, patříme k městu, tak malý  drobeček zlepšení...Ale nemáme chodníky, ani kanalizaci, a v naší ulici, co se táhne nahoru až k lesu, jsou v prolukách mezi domy zarostlé příkopy.

SAM_1900

Ve středu jsem u té  zastávky stála/kousíček je vidět vlevo/, a dívala se na rozložitý keř javoru, a tak trochu vzpomínala. Jo, tenkrát jsem asi patřila k těm uvědomělým, kterým nebylo zatěžko udělat něco zdarma, jen tak, pro hezčí okolí. Byla jsem kdysi tak "uvědomělá", ale možná spíš hloupá, že jsem  okolo příkopu,  od našeho domu až k zastávce, jeden čas sekala trávu  kosou, a posekané uklidila. A  v místech, za tím poutačem, který tam tehdy nebyl, jsem upravila zem a nasázela trvalky. To všechno už odnesl čas, to kvítí po letech zmizelo,  už jenom keř javoru, ví co se dělo....

SAM_1899SAM_1901

Tak mi tam  chvíli v mozku tancovaly myšlenky a proháněly se  nostalgické vzpomínky, a při tom mě napadla otázka - kdybych byla zase tak mladá, dělala bych to samé znova ? No, nevím, asi bych se dnes  tím stala  podezřelou , a někteří by si možná i na čelo klepali...... kdoví, jedno je jisté, že vše odnesl čas.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Co odnesl čas.... hroznetajne 23. 01. 2016 - 09:39
RE(2x): Co odnesl čas.... adil 24. 01. 2016 - 18:30
RE: Co odnesl čas.... jarmila* 27. 01. 2016 - 14:27