Předvánoční rozjímání....

20. prosinec 2015 | 15.06 |

Jak ten čas letí a zastavit se nedá, kdyby to jen šlo !  Těm cválajícím dnům přidržet uzdu, - ohó, prrr, kam tak pádíte, postůjte přece, ať i my, můžem se v klídku zastavit... Vánoce za dveřmi a po sněhu ani stopa, přírodě chybí ta bělostná peřina, ta pravá zimní idyla se zatím nehlásí, poslední dny byly mokré, jaksi posmutnělé a šedivou dekou svázané. Ale bude to týden, chtěla jsem navštívit Nenu, jen tak na chviličku, podat jí ruku a k narozeninám popřát jen to nejlepší, hlavně zdraví aby jí stále sloužilo,ale minuly jsme se. Nespěchala jsem, byl poslední krásný den, nebe lákavě modré, šla jsem a cestou dolů se okolím kochala. Jé, tenhle dům, jako každý rok bude světýlek plný kolem dokola, kolem střechy až do štítu, v jiné zahradě stromek ověnčený bude zářit do noci, tady zas v oknech tvary roztodivné, asi jen tak, cik cak pověšené, budou blikat světýlka, a tady už visí Santa Claus, a támhle stojí i umělý sob...!  Já nemám kolem domu světýlko jediné, nemám Santa Clause ani soba, jen pár větví z chvojí jsem si do do truhlíku na zápraží dala a na vstupních schodech už vzrostlý  semenáček z naší borovice dozdobím. Jak jsem se tak cestou dívala, víc se mi líbilo, jak se v tento čas, bez pomoci lidské ruky,  zdobí sama příroda. Jak hezky a prostě.....

SAM_1831

Štědrá jablůňka, co plody nabízela, nikdo o ně nestál ? Tak zůstala červenými jablíčky tak hezky nazdobená.

SAM_1836

SAM_1839

Bílé korálky pámelníku, ta paráda zmizí až přijde mráz...

SAM_1837

A tady ten skalník za plotem, ten má maličkých ozdobiček na tisíc. Na obrázku to zrovna barevně nevyniká, škoda...

SAM_1841

A koruna jasanu se před jinými zahanbit také nechce, i když všechno listí dávno shodila, stejně si něco na ozdobu ponechala.

A na vrcholku jednoho smrku, tam viselo tolik šišek, a tak i on se pyšnil pod modrou oblohou.

SAM_1834

Jestli si najdete malou chvíli a budete mít příležitost, a budete se dívat kolem, tak ty prosté přírodní  ozdůbky  v těchto dnech také spatříte.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře