Zajímavá podívaná.

23. srpen 2014 | 15.37 |

Když jsme se vraceli z návštěvy Dinoparku a procházeli kolem naší radnice, upoutalo nás, že se na náměstí něco děje. Už cestou k radnici jsme potkali dvojici dobově oblečených lidí, kteří za sebou táhli flašinet. Se zájmen se ohlédneme a a jdeme dál. Tak jako v každém větším městě je tu lidí, tak trochu mraveniště, někdo spěchá, jiný se procházkou jen tak loudá, nebo při sluníčku posedává na lavičkách....

"Jéé, koukejte další flašinet, a támhle taky, vidíte ? Asi tu mají nějaký sraz !  Tak se chvíli zastavíme a pokoukáme"- řekneme klukům.

SAM_0582

SAM_0593

SAM_0585

Tak tenhle - to byla věc !  Tu nádhernou hrací skříňku poháněla přes řemenici dokonce parní mašinka. Ani uhlí - její potřebná potrava, u toho nechybělo !

SAM_0587

Zážitek pro kluky to určitě byl, když jim majitel dovolil sáhnout. Jen něco zmáčknout a  mašinka hned páru vypustila !

SAM_0601

My měli čas bohužel vymezený, a hodně ho strávili v tom Dinoparku, tak jsme se zdrželi jenom chvíli. Jistě bychom mohli vidět víc a písničky ze všech těch "kolovrátků"  si mohli poslechnout. Když jsme šli kolem podloubí do Moskevské, zpíval nám flašinet francouzsky.

SAM_0603

Byl to prostě duet - jeho majitelka točila klikou a spolu s  ním tu jejich písničku také  procítěně pěla...

Nevím kolik různých flašinetů bylo na náměstí nakonec k vidění, ale vím, že nebyly jenom z Česka....a tak snad se jim všem, ve městě pod Ještědem, opravdu líbilo.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře