Na chvíli v jiném světě....

20. srpen 2014 | 22.42 |

Jaké to asi na zemi bylo, v pradávném starověku, třeba v druhohorách, které údajně začaly před 251 miliony let a údajně skončily před 65,5 miliony let ? Je vůbec možné si tu dobu představit ?  V té éře se to na naší planetě hemžilo dinosaury, herrerasaury, dilofosaury, létajícími ještěry a dalšími obludnými živočichy podivných jmen. I když už dávno naštěstí vyhynuli, přesto jsme některé z nich viděli, byli jako skuteční, jen se pohnout, jen se rozběhnout, jen vzlétnout a dravě uchopit svou kořist. Stáli porůznu, v tajemném příšeří, mezi vzrostlým kapradím a různými rostlinami, podobným palmám a cykasům. Ve sporém nasvícení jsme kolem nich procházeli a provázely nás ty jejich projevy, strašidelné funění a podivné troubení, či co to bylo....To vše bylo jenom jako - i když ty příšery byly jako živé, byli jsme za nimi v DINOPARKU ! 

Uvnitř se příliš nedalo fotit, obrázky proto nedávám, ale jedna ta obluda uvízla na střeše a už nějaký čas, v teple či mrazu,  shlíží majetnicky na město.

SAM_0549

SAM_0548

SAM_0568

Tedy pořádný kolos je to !

SAM_0556SAM_0547

Kdybych si vybrat měla z toho majestátu -  tak vyhraje věž naší radnice.  Dinosaurům přece  dávno odzvonilo !

A když už jsme zvědaví na střechu vyšli, ještě něco jsme viděli v akci. Vrtulník Kryštof, právě přistával na ten nový nemocničí heliport. Přesně, hladce, žádné zdržování, možná šlo někomu zrovna o život.....

SAM_0560

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře