Půjdeme se projít ?

13. únor 2014 | 09.48 |

IMG_7267

"Půjdeme se projít, venku je docela hezky..."  zeptala jsem se včera hned po obědě Matěje.

"Můžem jít naproti, mamce, co říkáš ?  Z práce jde dneska pěšky, můžem ji překvapit. Co myslíš, kam nejdál dojdem cestou k Pilínkovu ?"

"Babčo, já myslím, že až k té rozdvojce cesty, ale pak musíme tou horní, možná, že dojdeme až ke kostelu..."

Šlo se nám pěkně, vítr nefoukal, jak tady většinou fičí, cesta suchá, dole po sněhu ani památka. Jen nahoře na Ještědě a přilehlých sjezdovkách bylo ještě nasněženo, ale tady dole, to únor zatím nepřipomíná... Přešli jsem rozcestí , šlapeme dál a Matěj to odhadnul správně. Došli jsme ke kostelu, a koukejme !  Svižným krokem se před námi objevila maminka.  No nic, dál už jsme nešli, já chtěla ještě kousek dál k Pilínkovu, tak možná někdy příště....

Když jsme se  procházkou  oba dva loudali, koukali jsme  po všem možném. Po nových domech, skoro přepychových, po upravených zahradách, jak houby po dešti, to všechno vyrostlo v hanychovských prolukách mezi staršími domy, a nejen v prolukách, také na lukách, na všech volných místech pod Ještědem... Jen jsme se koukali, focení nebylo, myslím si, že bych při tom mohla být někomu podezřelá...

Stejně jsem si pár jiných obrázků přinesla. Fotíš, fotím, fotíme  ......prostě mi to nedá... I na všedním si něco hezkého najdu, dost už slov, jiná už nebudu, to jsem prostě já !     Tak půjdem se projít ?

IMG_7244

IMG_7245

IMG_7247

IMG_7250

IMG_7251

IMG_7252

IMG_7258

Jedna třešňová stařenka, přežije ještě nějaký čas...?

IMG_7255

IMG_7260

Kostelní věž už nás vítá...

IMG_7264

IMG_7268

IMG_7269

Tak, jen malé zastavení v místech, kde jsme se s Máťovou maminkou setkali a jdeme pomalu zpátky...

IMG_7270

IMG_7272

Lavička u tramvaje lákala k posezení,  je z ní totiž na vrchol Ještědu výhled. Škoda, že nebyla nad hlavou modrá.....

IMG_7271

IMG_7276

Tou tramvají nejedem, ale kouknout se přece jen musím

IMG_7279

IMG_7280

Mám ráda  stromy,  i bizardně pokroucené, každý takový, za pozornost stojí, tak tento je tečkou za příjemnou včerejší procházkou.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře