Houpy hou, na vlnách podzimu...

5. říjen 2013 | 08.26 |

námrazaTak nějak se v těchto dnech cítím - jako když sedíš v malé loďce na rozbouřené řece, a vlny tě nesou dál a dál, od břehu k břehu a nikde se nezastavíš.... Ale teď skutečnost, prostě jen nestíhám, tak proto jen takové přirovnání. Hned s prvním říjnem, ruku v ruce, k nám přispěchal i nevítaný šedivák. Brrrr...Jednu noc, druhou noc, za měsíčního svitu, čiperně vyskočil mrazivý proutek a sešlehal všechno, co v cestě mu stálo, a silami vůbec nešetřil.

jinovatka

Ještě mi kvetly begonie a fuchsie, jiřinky měly ještě plno poupat, co budu povídat, všechno je zničené ! A jak tohle přijde, to je pak na zahradě "cvrkot"! Nechci tu psát o tom všem dopodrobna, o mrkvi, petrželi, řepě a bramborách, o tom všem, co se kolem toho dělá....Zmíním se jenom o kiwi. Jak mrazík sežehl všechny jeho listy, sklidila jsem první jeho plody. Veliký úspěch, konečně !

kiwi

Fotka je "odfláknutá", lepší neudělám, kiwi jsme zbaštili hned. Ten, kdo má podobnou vášeň jako mám já, mému jásání  jistě porozumí, a na čelo si nepoklepe, jaká je to posedlost. Tohle kiwi má svoji pro mne důležitou historii - před pěti lety, v září, jsem dostala kousek větvičky z původní rostliny a byla to výzva. Ujme se, zakoření ? A tak se mi zadařilo, už mám v plánu, další si vypěstuju, to je ta posedlost....!

A nakonec ještě něco, z jiného soudku, když jsem si na školních dveřích něco přečetla. Bylo u ž pozdě, nevadí, přesto jsem se pustila do díla. Kelímek od jogurtu, papírové ubrousky, lepidlo, kousek ruličky od toaleťáku, kousek hadříku, štětec a tempery, tak tady ho máte - Vojtíška.

Vojtíšek

Líbí se, nelíbí...? A proč dostal zrovna jméno Vojtíšek? To mě tak napadlo -maskot našeho kostelíčka sv.Vojtěcha, o kterém jsem tu už mnohokrát psala, o jeho historii a jeho záchraně, díky několika místním obětavcům ze Spolku přátel naší obce. A tak ho spolku daruju, třeba jim štěstí, pro jejich snažení přinese...

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře