Hvězda.

23. srpen 2013 | 07.00 |

Nejde o nějakou star ani o hvězdu pěticípou, tahle má jenom čtyři a jeden si s ní nevystačí, je na ni potřeba alespoň dvou....Teď už to prozradím -je to stolní hra.

"Matěji, chceš se naučit hrát s kuželkami hvězdu?"

"A babí, co to je za hru ? Já znám jen člověče nezlob se, to jak se hází kostkou,  to někdy s našima hraju, to jak se z políčka vyhazuje, to mě teda štve...!  "

Kluka přepadla zvědavost co je to za hru, tak jsem pikle kula dál, ještě začerstva. Potřebuju získat spoluhráče, nikdo to se mnou nechce hrát. Nevím proč, asi je to nebaví, nebo snad ze strachu, že bych třeba vyhrála zrovna já? A tak jsem vytáhla tu krabici s kuželkami, která už dlouho netknutá odpočívala na dně skříně a první krok mého záměru byl tady.....

" Koukej Matěji, vyber dvě barvy figurek, co se ti líbí a každou tu barvu postav do protilehlých políček, já umyju nádobí a pak se do hry dáme. Víš, musíš mít postřeh, a ty ho máš, už půjdeš do školy a cvičit postřeh musíš, to se ti bude ve škole hodit..." - trochu té pochvaly nikomu neuškodí, žejo ? Nejspíš ho nakopne k dalšímu snažení....

A tak trpělivě a názorně vnukovi vysvětluju jak se to hraje, no, první úspěch se dostavil.

"Babíí, budem zase hrát tu hvězdu ? Já bych chtěl, víš, ono mě to baví víc než to člověče nezlob se, tohle je lepší,  i když takový těžší, ale nikdo mi kuželky z místa nevyhazuje ...."- říká mi druhý den a už krabici se hrou na stůl chystá.

Jupíí, možná budu mít časem zdatného spoluhráče  !! Jupííí

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Hvězda. mi-lada 25. 08. 2013 - 17:20
RE: Hvězda. davidhavel 28. 08. 2013 - 11:05
RE: Hvězda. amelie00 24. 09. 2013 - 00:54