Zákony schválností fungují...

10. březen 2013 | 20.28 |

"Jak se máš ?"

"Děkuju za optání....."

u potokaTenhle obrázek jsem si vyfotila při středeční pochůzce po naší vsi.  To mě přijela povzbudit Hanka, sluníčko docela svítilo, ale vítr lomcoval vším, co se dalo. A tak se stalo, že jsem mu podlehla i já. Do prkvančic, kdybych to byla jen tušila, tak celou tu okružní procházku ani pusu neotevřu ! Jenže já mlela a mlela, však bylo o čem povídat.....A tak v tom zápalu jsem ani nepostřehla, že ten mizera moribundus cíleně zamířil ke mně a pevně se uvnitř usadil.

Zrovna teď, zrovna teď, tohle dokáže jen zákon schválnosti. A ten den, se zážitkem dosud nepoznaným, ten den, nad kterým visí velký otazník, ten už je proklatě blízko. A tak se tu už dva dny válím, piju čajíčky a za zázračné léky jsem utratila majlant.

Lidičky, to válení není nic pro mne, to je vám pořádná nuda ! Hanka přivezla několik knížek, dvě už jsem stihla přečíst, abych na černé myšlenky zapoměla.

knížky

Poměnky i mátu peprnou od Luby Skořepové jsem přečetla jedním dechem, že jsem až nevnímala svoje trable.

kaktus

A trochu radosti mi přinesl červený kaktus, takový chudáček nic moc, ale snažil se, aby mě potěšil, a to se mu podařilo.

tulipányA synek Vláďa mi daroval tulipánky a jednu pusu k tomu.

Takový milý dáreček k svátku žen, chtěl své mamině udělat radost. A i když mám ucpaný nos a k těm něžným kvítkům si přičichnu, cítím jak voní, voní tak jemně, jarním příslibem.

Snažím se být trochu veselá, ale cítím se jak spráskaný pes. A tak ten letošní první jarní den bude mít pro mne pachuť  dosud nepoznanou, ani ty sněženky venku přivítat nestihnu. Tady, nahoře, vykvétají déle, zatím jsem viděla jednu jedinou, to Irenka za pár dní bude mít v zahradě na březích potůčku bělostný kobereček, pak velikou záplavu narcisů. A slepý by musel být každý kolemjdoucí, který si té krásy  nevšimne.

Když už jsem zůstala uvězněná doma, abych se virusu zbavila, aspoň oknem jsem se do zahrady koukla.

Byli tam zase, a pobyli celý den. Bůhví, co se jim u nás tak zalíbilo, on a tři jeho společnice. Už jsem tu o nich také psala, i fotečky k tomu připojila. Vydržela bych se na pana pyšného dlouho dívat, jak si probírá svoje barevné krásné peří,a taky jsem se dneska dívala. Věděl to, viděl mě za oknem, také mě pozoroval, chvíli upřeně na mne hleděl.  Kdo ví, nejspíš očekával, že mu k snědku něco přinesu......

páv 6

páv 5

páv 1

páv 2

páv 4

Když mi ukázal celou svou chloubu, otočil se zády. Jeho družky za rohem kůlny na něj trpělivě čekaly.

páv 3

paví vějíř

A potom před nimi předváděl vábení,nejspíš je lákal na jarní hrátky.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Zákony schválností fungují... inenaso 11. 03. 2013 - 06:36
RE: Zákony schválností fungují... newold®blbne.cz 11. 03. 2013 - 07:22
RE: Zákony schválností fungují... tales 11. 03. 2013 - 07:39
RE: Zákony schválností fungují... jilda 11. 03. 2013 - 09:48
RE: Zákony schválností fungují... hospodynka 15. 03. 2013 - 09:01