Ještě jednou....

17. prosinec 2012 | 23.02 |

kostelíkkostel

Nedá mi to a tak se ještě jednou  teď vrátím do kostelíka sv. Vojtěcha, tentokrát na třetí nedělní adventní koncert, který za návštěvu skutečně stál. Celý sbor z GENERACE GOSPEL CHOIR bez nároků na jakýkoliv honorář zpíval gospelové písně tak procítěně, že byla radost jen poslouchat. 

"Máťo, nechceš se mnou jít do kostelíka, poslechnout si to zpívání, pamatuješ, loni jsme také na něm spolu byli, a pamatuješ, že měli na krku stejné šály, víš jakou barvu?"  "Babí, vím, oranžovou..." Pravdu měl, zřejmě se pozorně díval.   "Babíí, já bych s tebou šel..." Kostelík byl tak "nacvaknutý"lidmi, tak jako snad nikdy dřív, lavice obsazené a v uličce mezi nimi plno lidí stálo. My měli štěstí, úplně vepředu bylo několik židlí takže jsme si sedli a viděli bez problému. Hned po první písni mi Matěj pošeptal -"babí, to byla krásná píseň !" Měl pravdu, byla a krásné byly všechny. A jak to ten náš kluk sledoval šeptá mi do ucha zase -"babí, ten pán v prostředku skoro usíná..."  " ne, Máťo, to on jen procítěně zpívá, víš?" ..."já vím, babi, proto ty oči  pořád zavírá...."  A jak to ten Matěj prožíval, začal si nohou podupávat, a to sotva ze židle  dosáhl špičkou boty na zem, a rukou do taktu si mával, a po každé písni jim ze všech sil tleskal, a když na závěr uslyšel známé "hepy dey" tak tahle dvě slůvka zpíval si s nimi !

gospel 1

gospel

A když jsem plni dojmů spolu odcházeli do knihy spolku se podepsal - MATÝSEK a já k tomu za něj připsala -moc se mi to líbilo !  "Babíí, viď, jak ten pán povídal, že srdce je náš chrám...babíí, mě by se líbilo kdybych s nimi mohl takhle taky zpívat..."

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Ještě jednou.... inenaso 18. 12. 2012 - 05:22
RE: Ještě jednou.... hospodynka 18. 12. 2012 - 09:32
RE: Ještě jednou.... mi-lada 18. 12. 2012 - 20:38