Zničehonic ....

10. prosinec 2012 | 23.15 |
› 

z adventu v kostelíku

Nadpis článečku se může zdát zavádějící, prostě Zničehonic.... Ale to velké písmeno "zet" pozornějším napoví, že se o nějaké nic tady jistě nejedná...

Tak tedy, včera byla druhá adventní neděle a v  našem kostelíku, o kterém jsem  tu už nejednou psala ,se konal druhý adventní koncert. Neodpustím si malou zmínku o skupině místních nadšenců, kteří se snaží o záchranu a zvelebení  historické stavby, která již církvi nepatří a mohu potvrdit, že se jim to opravdu daří. Takže pěvecký soubor Zničehonic všem , kteří na koncert přišli, připravil skutečně hezký zážitek. Sice jsem přišla těsně před začátkem, když už bylo v kostelíku plno, a neměla jsem takový výhled, ale slyšela jsem dobře a celá atmosféra kolem byla prima. Však všechny ty libozvučné písně byly ušité jak na míru, pro adventní čas...A komu byla zima, mohl se zahřát svařáčkem, nebo i horkým čajem, i perníček si k tomu mohl dát.... tak pěkně po sousedsku, v tom našem kostelíčku.

A ještě něco bylo tam k vidění - výstavka betlémů, které tam pár lidí zapůjčilo. Prý kolébka betlémů je v Itálii, to jsem se kdesi dočetla. Ale ve všech zemích je přece jen stejný základ -Svatá rodina. Ježíšek s rodiči, tedy s Pannou Marií a svatým Josefem a celá betlémská scéna je situovaná do chléva s jesličkami.

Tak už dost povídání a teď pár obrázků co jsem měla možnost cvaknout a přinést si domů.

advent v kostelíku

z adventního koncertu

advent v kostelíku 1

betlém 1

betlém 2

betlém 4

betlém 5

betlém 8

betlém 9

betlém 11

betlém 13

betlém 14

betlém 15

betlém 19

betlém 7

Tak toto bylo opravdu hezké, horní i dolní betlém, každý byl umístěn ve výklenku  na obou stranách zdí kostelíka. A za zmínku stojí skutečnost, že výklenky byly původně zazděné, nikdo o nich nevěděl, a letos při vnitřních úpravách náhodně objevené a následně obnovené.

betlém 12

A poslední betlém jsem nechala nakonec - schválně. Poznáte kde je chyba? Ale prásknu jen, že ho vyřezávala před týdnem Šárka/ nalepeno na překližce/, Honza udělal do desky zářezy a o umístění se postaral Máťa. On si figurky nastrkal jak se mu líbilo, nikdo nic neopravil. A tak to nejhlavnější - jesličky, jsou jaksi vedle. Vadí? - nevadí ! Jeho snaha se cení

betlém 10

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Zničehonic .... tales 11. 12. 2012 - 10:19
RE(2x): Zničehonic .... adil 12. 12. 2012 - 08:43
RE: Zničehonic .... inenaso 11. 12. 2012 - 20:19
RE: Zničehonic .... adil 12. 12. 2012 - 08:40
RE: Zničehonic .... jarmila* 12. 12. 2012 - 12:02