Tak trochu experiment...

16. říjen 2012 | 09.00 |

Už řádku let  jsem jenom doma, jak se říká, na zaslouženém odpočinku, to se tu napsat nestydím. Nikam nespěchám, nikam nemusím, ale přece jen něco každý den musím - UVAŘIT  oběd, to mám na krku denně... No,  a co má jeden pořád vymýšlet ? Vařit jak v restauraci u Zdeňka P. tak na to bych neměla..."beránku otřes se..." chtělo by to, že jo?knedlíky  Občas narazím na nějaký ten receptík, který mne zaujme, že je snadný, nedá moc práce, že je levný a tak... Nedávno jsem se prohrabávala haldou výstřižků, které jsem halabala měla nastřádané v papírové krabičce. Hodně  jich skončila v koši, proč já to jenom schovávala ? šlo mi hlavou, jedna z mých mánií - že něco poučení právě z nich, se mi někdy třeba bude hodit....

I našla jsem v hromádce to co mne docela zaujalo -  recept  na JABLEČNÉ KNEDLÍKY.  Stručný a rychlý, chcete to zkusit ? Tak tady je:

1/2 kg dehydrované dětské krupičky, asi 1 kg na hrubé nudličky strouhaných oloupaných jablek, trochu osolit. Vše spojit a dělat malé knedlíky, velikosti malé dětské pěstičky. V osolené vodě vařit tak 7 minut. Toť vše... Já jsem to zkusila, na talíři jsem posypala opraženou strouhankou, kterou jsem pak osladila, polila máslem a čekala, jak se na to zatváří  dědouš... "Bylo to jedlé, šlo to..." řekl jen, když potom od prázdného talíře vstal.

Tak fajn, i když díky výstřižku takový  můj experiment, neskončil jako "propadák". Nesmí být často, ale někdy je zase udělám.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Tak trochu experiment... tales 16. 10. 2012 - 14:23
RE: Tak trochu experiment... inenaso 17. 10. 2012 - 07:40
RE(2x): Tak trochu experiment... newold®blbne.cz 19. 10. 2012 - 08:05
RE: Tak trochu experiment... jarmila 22. 10. 2012 - 20:03