Chlupáčova pohoda...

16. září 2012 | 14.38 |

Ten náš mourovatý kocour si uměl vybrat, vlastně vybrala jsem si ho kdysi já, maličkého, v útulku.No, vlastně ten podzimní den před sedmi lety tam ani jiné koťátko na výběr neměli. Vím to já a ví to i on, že z celé rodiny jsem u něj já, ta první v řadě, ta co se postará....A Maxík je pohodář každým coulem, vždycky když něco na zahradě dělám, jakoby nic mě pozoruje, a žádný můj krok mu neunikne a u té své misky je vždycky v pravý čas. Stačí jen cinknout v kuchyni lžící, či klapnout dvířkami lednice...On tedy někdy i tak trochu tajně pozoruje mne, a já s oblibou někdy i jeho, to je pak v oboustranné pohodě.

Maxík chrní

Jedno jeho oblíbené místo je mezi keři, pod velkou borovicí, na vyhřátém jehličí, trochu slunka i stínu. Dělá že spí,ale uši má většinou nastražené, stačí na něj jen promluvit.

Max

A jak jsem řekla jen - Maxíku, zdvihl se a odloudal se o kousek dál,lehl si pod jabloň,chvíli líně mžoural a pak se oddával té kočičí pohodičce klidně dál.

Max 4

Maxi, kuk

Přišla jsem k němu a zašeptala -Maxíčku, Maxi,  jen hlavu otočil, aby se ujistil, že jsem to já....

Max 3

Pak se jen líně převalil na druhý bok a jakoby potutelně naznačoval - to koukáš jakou si umím udělat  pohodičku, viď? Proč si ji taky neuděláš...?

Max se protahuje

Maxi, Maxíku, ty jeden povaleči -  ještě ho poškádlím polohlasem,  a on se protáhne tak slastně, že mu to pomalu závidím

Maxův veget

no jo, ty chlupáčku,takový veget, tak si ho tady dál užívej

špagetka Max

tak ještě jedno poslední protáhnutí a teď už mě neruš a nech mě v mé pohodě....

A dnes jsem se přistihla, bylo to před obědem, když se Maxík už ze zvyku, ke své misce hnal.  "Počkej Kryštůfku, hned ti to dám..." Tedy, jde to se mnou nějak z kopce, musela jsem se smát... A to jsem, prosím, vůbec nic nepila, naštěstí vnoučkovi neříkám Maxíku....zatím, jeden nikdy neví, i to se někdy může stát

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Chlupáčova pohoda... hospodynka 16. 09. 2012 - 17:40
RE: Chlupáčova pohoda... polgara 16. 09. 2012 - 20:06
RE: Chlupáčova pohoda... tlapka 16. 09. 2012 - 21:06
RE: Chlupáčova pohoda... newold®blbne.cz 17. 09. 2012 - 07:52
RE: Chlupáčova pohoda... velkakecka 17. 09. 2012 - 12:47