Na prahu babího léta.

1. září 2012 | 20.09 |

Už je to tady, za měsícem srpnem zaklaply vrátka a teď září se hlásí o slovo. Léto je pomalu na odchodu, jak se dny pozvolna krátí, už jste si všimli? I to sluníčko ztrácí svou palčivou sílu a dny si tančí svůj kvapík k podzimu.bohatý úlovek Jo, v září, tady u nás, v našich hlubokých lesích, když  křížem krážem voňavým lesem pocouráš, a máš to štěstí, tak  najdeš plno hub. A já letos zatím nenašla ani jednu ! Proč asi? Protože NEROSTOU, nerostou, zatím ještě nerostou....Tak žádná smaženice ani houbové řízečky nebudou, tak jsem si z  fototrezoru vytáhla tuhle požehnanou hromádku, abych si houby připoměla a také si vzpoměla, jak jsem u nich pak v altánu seděla, sama, samotinká, a čistila je a krájela.... A řeknu vám, takhle to bylo každý rok a nejednou...v lese jsme vždycky dva, a na to co najdeme pak zůstanu sama ! No řekněte, to je nějaká spravedlnost ? A dědouš se brání - "na houby chodím jen kvůli tobě..."  jo houbeles, to je jen výmluva ! On houby nachází rád, ale nerad je čistí, v tom to je !

A stejně nezahálím, když nejsou houby, jsou tu teď rajčata. A když se aspoň trochu snažím, vyrostou každý rok. Netřeba nikam, křížem krážem, a bývá jich také hromada. Stačí semínka zasít, předpěstovat sazenice, a když přijde čas, frknout je do skleníku. No, taky se o ně tak trochu postarat, když už, tak už, ať se urodí !

rajčata

A tohle nejsou rajčátka trezorová, tohle jsou rajčata letošní a přiznávám, že jsem jim moc péče nedala. Jen tu nejnutnější, když už, tak už.... A kdo ví, co mi ještě babí léto přinese? Vím, moc dobře vím, cosi mne čeká, ale houby to rozhodně nebudou....raděj bych lesem, křížem krážem, moc ráda šla.........

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Na prahu babího léta. newold®blbne.cz 02. 09. 2012 - 16:47
RE: Na prahu babího léta. jarmila 06. 09. 2012 - 11:41