Nevšední den.

9. červen 2012 | 18.38 |
› 

mapka

"Pojeďte s námi na malý výlet, zvu vás na oběd..." povídá sestra Jarča. "Vím, že teď nikde moc chodit nemůžeš, ale vlézt a vylézt z auta jistě ještě zvádneš a důvod přece máme, slavíme další společné výročí."

Jo, je to tak, sestra se vdávala přesně týden přede mnou, je to už docela pěkná řádka roků, a kolik? To vám raději neprozradím.

A tak jsme vyjeli společně na Rašovku, nedaleko Liberce.  Cestou přes Šimonovice jsem jen zírala, kolik krásných domů a domečků je tam vystavěno. A s pěkným výhledem na Ještěd, město se rozrůstá do okolí, dříve se tolik nestavělo, domečky rostou jak houby po dešti....

v Trnčí

Tady jsme už na Rašovce a v restauraci V Trnčí jsme se dobře najedli, chvíli pokoukat venku a jedeme dál, prý ještě k Obřímu sudu nakoukneme.

směrovky

luční kvítí

Tady , za ukazatelem , mě zaujalo luční kvítí. Modré zvonečky a kopretiny, bílý jetelíček, hned bych se pokochala blíž, jenže cedule hlásala - soukromý pozemek, vstup zakázán.

kytí

k Bezdězu

Cestou na Javorník se nám otevřel výhled do krajiny, škoda že byl mlhavý opar do dáli, jinak bychom lépe spatřili Bezděz.

k Ralsku

Zrovna tak kopec Ralsko za údolím.

ukazatele

Obří sud na Javorníku slavnostně otevřeli loni v září, o něm jsem tady tenkrát už psala, proto se dnes více zmiňovat nebudu. Jen se zastavíme a chvíli pokoukáme.

u Obřího sudu

kolik se vejde piva

Z bočního pohledu - opravdu sud a kolik by se do něj asi vešlo piva?

na Javorníku

V lůně lesa je posazený,  jen kaštany, které kdysi bývaly u    původní stavby, která vyhořela,  nadobro zmizely. Marně jsem je hledala...

pohled k Jablonci

Průsekem od Sudu je vidět i k Jablonci.

záď sudu  

A tady v detailu, zadní strana stavby, která je prosklená.  Měli jsme opravdu nevšední den, nic jsem nedělala, nevařila, nechala se obsloužit, dobře se najedla, prostě jsem si to užila !

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Nevšední den. jarča n. 10. 06. 2012 - 01:01
RE(2x): Nevšední den. adil 10. 06. 2012 - 06:21
RE: Nevšední den. tales 11. 06. 2012 - 13:28