K zamyšlení pro dnešní den.

4. červen 2012 | 08.11 |

26Máme před sebou zas nový týden, hoďme starosti za hlavu a do nitra si napumpujme ze studny radostí  jen samé to  positivní !   Zvládneme to ?

Tohle mi z jedné moudré knihy poslala Hanka a tak se s vámi o to podělím, opravdu je v tom kus pravdy. 

Michel Quosist  - Nechceme-li se předčasně opotřebovat, musíme žít bez starostí.

Své starosti se neubráníme tím, že na ni zapomeneme, nebo že ji zapřeme. Snad zůstane nějaký čas ležet bez hnutí v našem nitru, ale jednoho dne se zase probudí. Naopak je třeba se své starosti podívat do tváře, rozebrat ji, zjistit příčiny a důvody jejího trvání a je-li to možné, vyvodit pro sebe nějakou zkušenost, a pak odložit svou starost jako něco, co k nám už nepatří. Trápí-li nás minulost, nebo nějaká chyba, musíme si uvědomit, že už nejsou v naší moci, ale že nám z nich zůstává poučení pro příště. Netrapme se ale předem ani budoucností, která dosud není v naší moci a nebojme se problémů, které možná dnes přijdou. Můžeme udělat jen to, na co máme síly, a dělání starostí nám sílu nepřidá. Nesme jen břemeno dnešního dne a nepřidávejme si zátěž ze včerejška ani tíhu zítřka.

A tak se budu víc snažit, tato moudrá slova se čtou hezky, hůře se ale plní, ale určitě donutí k zamyšlení...... Všem návštěvníkům mého blogu přeju krásný a šťastný den

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: K zamyšlení pro dnešní den. inenaso 04. 06. 2012 - 21:21
RE(2x): K zamyšlení pro dnešní den. adil 04. 06. 2012 - 22:25
RE: K zamyšlení pro dnešní den. amelie00 05. 06. 2012 - 17:46
RE: K zamyšlení pro dnešní den. newold®blbne.cz 06. 06. 2012 - 13:21