Na co mám hlavu...

14. květen 2012 | 15.06 |

Na co máme hlavu? Jasně, abychom přemýšleli ! jak ztratit hlavu A ztratit ji můžeme kdykoliv a kdekoliv, jak se to vezme. Někdo tak , jiný zas onak, vždycky se nějaký důvod najde.

Mladý ji ztratí, když se bezhlavě zamiluje, to ani neví, čeho je schopen a co někdy dělá....O tom psát nebudu, už  dávno mám po sezoně.

Já už mám v hlavě věci jiné, starosti většinou, jak jinak. 

Z A H R A D A,  ZAHRADA,   z a h r a d a, zahrada ,  ta mi letos do těla dává !

" Mami, nedělej to a nedělej tohle, ty nemáš rozum...."  dost často slyším, ale dokud nepadnu, nepolevím,však kdo by mé dílo za mne chtěl obstarávat?  Až  jednou bačkory natáhnu, už to naštěstí neuvidím..

No nic, já tady dneska vedu řeči  a vlastně proč ?   Americké padlí jsem na angreštech dneska  zjistila ! Ta moje hlava, na co ji mám, na prevenci jsem se vybodla... i když, postříkat jsem je určitě chtěla, tuhle myšlenku jsem v hlavě měla... prostě jsem to prošvihla ! A kdybyste viděli, co je tam plůdků, myslíte, že je zachráním?  Určitě řeknete, ta z  toho nadělá !  Ale takový angrešt, dobře vyzrálý, to je přece jen mňamka a navíc, když  je po ruce a nadosah. Loni nebylo nic, jen práce marná, ach, jo, jo...

Tak jsem to dneska poctivě postříkala, žádnou chemií, co dům dá, raz dva ! Kde mám tu hlavu, no néé, vlastně kde mám ten recept ?  Chcete ho ? Poměr lze upravit, podle svého:

5 l vody, 2 kypřící prášky a 2 dcl řepkového oleje , všechno pěkně promíchat. Je to opravdu osvědčené, ale vhodná je prevence - postřik brzo zjara, když angrešty raší, pak po odkvětu, když se tvoří plůdky.

A na závěr :  Ať se nám třeba zrovna nic  nedaří, neztrácejme hlavu,  zas bude líp....

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Na co mám hlavu... inenaso 14. 05. 2012 - 16:47
RE(2x): Na co mám hlavu... amelie00 20. 05. 2012 - 23:40
RE: Na co mám hlavu... jarmila 15. 05. 2012 - 13:00
RE(2x): Na co mám hlavu... adil 15. 05. 2012 - 13:07