Pravidla jedné hry.

21. únor 2012 | 16.15 |

hra 2          Když byli naši kluci ještě malí školáci občas jsme hrávali různé stolní hry. Třeba člověče nezlob se, to bylo něco !  Každý chtěl vyhrát, ale vítězství stůj co stůj, chtěla mít hlava rodiny.  Fakt jako malý kluk, kolikrát kostka letěla do kouta, že si vzal tu blbou a že nepadá žádná šestka. Většinou jsme neházeli jen jednou, ale pro rychlejší hru měl v ruce jednu každý sám. Tatík se domáhal privilegií a všechny je nejdřív otestoval než si z nich vybral tu, která mu byla sympatická. My mu to dopřáli, byli jsme nad věcí a když se mu nedařilo, nenápadně jsme se pod fousy smáli. ..vidíš, kdybys dopředu nevybíral, nechtěl mít  privilegia, teď to máš za to...No nic, tatík to prožíval a moc nerad prohrával....

hra 003Některé hry už  zůstaly v zapomění a někde na půdě skončily. Nedávno syn dvě z nich objevil a přinesl ukázat Matějovi.

"Babí, pojď si se mnou zahrát tuhletu hru, to jsou zlatá jablka, víš?"

"No jo, Máťo, ale já už nevím jak se to hraje, nejsou u toho pravidla hry."

"Babí, já jsem je vymyslel a tak to bude !  Vyber si barvu kuliček, která se ti líbí, já si beru ty zlatý.."

"Ale ty zlatý bych chtěla já, ty se mi líbějí nejvíc !"

"Néé babíí, ty si vem červený, ty zlatý jsou hnusný a jedovatý..." bránil  si Matěj ta zlatá jablíčka. A babča se bavila jak to prožíval, kukadla valil, jak jsem ho zlobila.

Ale vůbec jsem nepřišla na samotný princip této hry a Máťa to vyřešil po svém. Ty zlaté kuličky vysypal do koruny stromu a pak si na vítr hrál, foukal a foukal až se mu podařilo všechny umístit do vyznačených jamek.

Možná někdo tu hru pamatujete, možná jste ji doma také měli, možná jste ji sami nebo se svými dětmi někdy také hráli.

Možná ta pravidla znáte, kdo ví ? Tak budu ráda, když je  mi někdo z vás napoví.

Ještě jednu hru přinesl a tu jsme hráli, tady nápověda nebyla nutná. Stačí se kouknout a hned  docvakne, jak se to hraje. hra Rovných pět kol jsme si spolu dali, byl jeden vítěz a jeden poražený.

  Má rychlý spád a to nás bavilo, ty kuličky cvrnkat nebylo těžké, ale kam se každá zakoulí a kolik bodů při tom trhne, k tomu je ještě třeba trochu toho štěstí.

Matěj byl vítězem já byla poražená a co k tomu dodat?

SLÁVA  VÍTĚZI   A  ČEST  JEDNÉ  PORAŽENÉ  !!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Pravidla jedné hry. tales 22. 02. 2012 - 10:37
RE: Pravidla jedné hry. mi-lada 22. 02. 2012 - 10:55
RE: Pravidla jedné hry. mi-lada 22. 02. 2012 - 10:56