V poklidu večera.

7. leden 2012 | 00.12 |

Tyto chvíle mám ráda, jsou jenom moje a tak si je patřičně vychutnávám. Přes den mám veselo, až když se den ke konci nachyluje, najdu si čas jen pro sebe a sklouznu pak často k rozjímání.... O hlídání Matěje jsem už tu psala, trochu té starosti ale života zpestření. Už je zas ve školce, abych však nevyšla ze cviku, pro změnu hlídám zas Kryštůfka. Ale jo, zvládám to, jenom to jídlo, kdyby se zlepšilo. Nutit ho nechci, hledám různé finty, abych do něj trochu víc dostala. Musím říci, že jako Máťa dívám se na včelku Májuještě naštěstí nemá tak vyvinutou a neúnavnou vyřídilku, ale pobavit člověka umí. Když se mu něco nelíbí,  tak  "klucipísek !", je jeho oblíbené slovo. To už je důkaz, jak dítka kopírují dospěláky a podle svého je umějí napodobit.včelka Mája  Taková včelka Mája, také jeho oblíbená, když jsem mu DVD kupovala, ani jsem netušila, jak moc u něj zaboduje. Viděl ji už tolikrát, už ví co tam bude, ale pokaždé se dívá tak zaujatě, ani nevnímá ,co se kolem něj děje.

Ale to jenom když sedí  a dívá se sám, když přijde Matěj, začnou hned lumpačit, jak kdyby od Máji dostali žihadlo.......

A vůbec, pohádky, ty má rád, a hlavně před spaním po obědě. Tak babička vypráví o Karkulce, o perníkové chaloupce, o kůzlátkách, o Smolíčkovi, a aby to bylo pestřejší, trochu si vymýšlí a scénář si upravuje.to se mi po obědě spí Povídá, povídá, až se sama pomalu ukolébá...Nespí však, času by bylo škoda, tiše zavře dveře, aby malého spáče nerušila. krámovištěMyslím, že se mu u babičky a dědy líbí, kolikrát ani nechce jít domů. Jéje, takový červený kbelík, co mu babča všemožným naplnila,ten je vždycky k ruce.

A i s tím si při hraní poradit umí, je to takové jeho krámoviště....

bublifuk to je moje

A takový bublifuk ! To je něco, bublinky chytá pohotově...chytám bublinky

Jejda, jak tak koukám, celé mé noční rozjímání patří jen Kryštůfkovi a já si chtěla vlastně jen číst. Ne, ne, teď půjdu už spát, nechám si na zítra Morgianu !

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: V poklidu večera. hospodynka 07. 01. 2012 - 04:58
RE: V poklidu večera. mi-lada 09. 01. 2012 - 17:25