Šup sem, šup tam....

16. říjen 2011 | 09.26 |

Tak nějak vypadá všechno mé snažení a nějak nestíhám, nestíhám, jo, jo... První včerejší šedivák poničil všechno kvítí,  moc  brzo přišlo to nemilé překvapení. Jiřinky, afrikány, dosny, nakvetlé fuchsie i begonie ten necita mrazík sežehl dokonale, hlavičky květů smutně svěšené a listy jako hadříky přeždímané...Tři stupně pod nulou, to je už nářez, už je to tady, za teplem tečka ! Tak honem, šup sem, šup tam, co dřív ? Zase jsem nějak otálela, abych na zimu všechno uklidila. Když ono to ještě docela kvetlo ! Tak celá rodinka vrhla se do práce, zryté a zorané políčko máme, může už do jara v klídku si odpočívat. Fuchsie jsem tedy všechny už sestříhala a zbavila listí, abych je na zimu do sklepa uložila. Begonie, jiřiny a dosny, na ty se vrhnu dneska hned po obědě, taková neděle - šup sem, šup tam... A zítra k nám přijede vnučka s malou Adélkou, už přes rok jsem obě holky neviděla, tak dneska makám jako divá, abych si návštěvy v pohodě užívala.

první říjnové mrazivé ráno

Včera za oknem tři stupně pod nulou a obloha nádherně modrá, a modrá je vždycky dobrá....

první říjnový šedivák

smutná podívaná

Ale tohle je jiná podívaná, taková smutná....

Hezčí podívaná byla ve městském kulturáku, kam jsem si na chvíli s Jaruškou odskočila, tedy vzal nás tam autem synovec. Konal se Podještědský pohár taneční soutěže, ne, nelekejte se, já jsem tam opravdu netančila  - Jóóó, to by tedy byl pohled.....Soutěžil chlapec z přízně, fandit mu bylo třeba.

Míša s Janou

podještědský pohár

druhé místo

Jsou to ještě školáci, kolem čtrnácti let, a jak jim to šlo, radost se na pohyb v tanci jen dívat...Tady jsou druzí v umístění.

podještědský pohár

na stupni vítězů

A tady jsou první, na stupni vítězů, tak Míšo a Jano, sláva !

medaile

Jedna z Míšových medailí zakrátko zmizela....jak vidno je, z perníku byla, Míša se zakousl, asi mu chutnala, no jo, vítězství přece sladké bylo

pohled k Ještědu

Tak ještě pohled k Ještědu z horního patra parkovacího domu a hurá zpátky k rozdělané práci, no a dnes? Po ránu mrazivo, vítr tam fouká, nebe jak včera, modré je modré....

Hezkou neděli všem

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Šup sem, šup tam.... newold®blbne.cz 16. 10. 2011 - 16:57
RE(2x): Šup sem, šup tam.... adil 17. 10. 2011 - 07:42
RE: Šup sem, šup tam.... jilda 16. 10. 2011 - 20:24
RE(2x): Šup sem, šup tam.... adil 17. 10. 2011 - 07:45
RE: Šup sem, šup tam.... jarmila 21. 10. 2011 - 11:37