Všechno má svůj začátek...

25. březen 2011 | 23.38 |

Jo, ať se děje co se děje, všechno nějak začíná. Tak třeba dnes - pustila jsem se do plánované úpravy jednoho koutu zahrady. Tu a tam nějaký keřík přesadit a vykopat jeden pichlavý dřišťál, který už parádu nenadělal. Ty pichlavé větve jsem vystříhala, to bylo jediné co zvládla jsem sama.Přišel mi na pomoc také dědouš.  Dva kameny odvalit od kořenů,lidičky, to vám byla fuška! S dědoušem jak ti dva mezci jsme ze všech sil s kameny zápasili ! Pak kořen vydobýt, to vám bylo - sekeromotyka rubačku nakonec nepřežila...A byl čas k obědu, od včera zbylo, jen čerstvé brambory uvařit.  Jen chvíle oddychu a zas na to půjdu - káže mi vnitřní hlas - ta moje posedlost... Dědouš si zdříml po obědě tak jsem mu lísteček napsala:  Prosím, až si budeš vařit kafe, zalij i pro mě hrnek, zavolej, jsem venku. Vzala jsem rýč a už to jelo - keřík hortensie, keřík ibišku, keříček pěnišníku na jiné místo přesadit.  Také pár růží co chytily se, kampak je děvče, kam je dáš? Už je nebudu řízkovat , basta fidli, opravdu nebudu !   Měla bych těch mičurinských pokusů už konečně zanechat, ale ono to nějak nejde, sama sobě se divím proč ? No nic, komu není rady, tomu není pomoci... Ještě jsem pár větví rozdrtila a přišel mi napomoc  dědouš. Už jsme štěpku jen částečně rozhrnuli, to pro dnešek stačilo, další práce až příště. Až keříky obrostou a něco vykvete, pozvu vás nakouknout a o radost se podělím, to už snad bude hotovo, dnes to byl začátek....a ráno mě asi bude bolet celej člověk.....jo,jo..

dobývání kamenů

Ty kameny se nezdají, ale daly nám opravdu zabrat.

obr

Už jsou o kousek dál, kořen dřišťálu je také vykopán a už jsem hortensii v to místo přesadila.

obr

Tak ještě rozdrtit zbytek větví, mám na to také pomocníka.  Dáreček dědouše, nevím už k čemu.Vidíš, vidíš Hospodyňko,  i já čistě praktické dárky dostávám !

jezírko po zimě

Na chvíli jsem se zastavila v altánu u jezírka, také se po zimě začalo probouzet, jak se tak dívám, péče je třeba,za měsíc, za dva, už bude jinak vypadat.

obr

Tady není zatím moc vidět, jen samá štěpka mezi keři, ale mám radost věřte mi.  Jo, a když jsem přinesla brambory, že je uvařím, našla jsem jeden, něco mi připomínal, co asi ? Uhodnete?

ohnutý hřbet

Nevím co vám, mě ohnutý hřbet a prodloužená záda..... 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Všechno má svůj začátek... zjihu 26. 03. 2011 - 10:27
RE: Všechno má svůj začátek... mi-lada 28. 03. 2011 - 08:09